Një minutë heshtje për Kacifën, në parlamentin grek

Parlamenti grek e ka nisur seancën parlamentare, me 1 minutë heshtje për nder të Kostandinos Kacifën.  Në kujtim të Kacifës, kryetari i parlamentit grek, Nikitas Kaklamanis, kërkoi 1 minutë heshtje.

“Ne shprehim simpatinë tonë të palëkundur ndaj familjes së Epiroit Konstantinos Katsifas dhe dënimit të çuditshëm të policisë shqiptare në Bularat. Unë kërkoj miratimin e Parlamentit, sepse nuk parashikohet në Rregulloren e Punës, të mbajë një minutë heshtje.”,- tha Nikitas Kaklamanis.

LEXO DHE :  Ukraina voton sot, sondazhet nxjerrin fitues komedianin

Kacifa u përcoll një ditë më parë për në banesën e fundit, në Bularat./K.C/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.